Úvod > O školce > Akce v MŠ 2022/23

Akce v MŠ 2022/23

Čekání na Vánoce

Poslední měsíc v roce jsme zahájili vzdělávacím programem Tajemství našeho těla. Děti se v doprovodu krvinky Dáši dozvěděly o principech fungování orgánových soustav a splnily spoustu zajímavých úkolů. Program pro nás připravili Zdravotníci s.r.o.

Pak už nadešel dlouho očekávaný svátek. Mikuláš navštívil naši školku tradičně i se svou partou pomocníků a jak je jeho zvykem, přinesl dětem bohatou nadílku dobrot. Děti si na oplátku pro návštěvu připravily veselé básničky a písničky.

Hned po Mikuláši k nám přijelo oblíbené Mobilní planetárium se vzdělávacím filmem Betlémská hvězda. Diváci se dozvěděli, jak to ve skutečnosti bylo s hvězdou, za níž putovali pastýři i králové. A šlo opravdu o dechberoucí podívanou!

Třída nejstarších dětí ze třídy Sluníček se vypravila na výstavu betlémů na Karlštejně.

O tom, co se možná stalo jsme se dozvěděli v KC Vozovna v rámci představení divadla Rolnička. Čtyři pohádkové příběhy z času vánočního nás v doprovodu pastýřů, tří králů, andělů i vánočních písní dovedly až k Jezulátku do Betléma; o tom, co se vskutku stalo pak divákům vyprávěl příběh pátý.

Zdravotníci 22.jpg   Karlštejn 22.jpg

V listopadu je venku trochu smutno, zato u nás veselo!

Svátek sv. Martina jsme oslavili tradičním Svatomartinským průvodem. Děti s lampiony prošly tajemnou trasu lesoparkem Krejcárek a za pomoci rodičů plnily nejrůznější světelné úkoly. Všichni zúčastnění získali za svou odvahu zasloužený diplom.

Už se těšíme na Vánoce. Abychom se naladili do správné adventní nálady, uspořádalo několik našich tříd koncem listopadu adventní a keramické dílny, kde děti s rodiči tvořili vánoční dekorace z hrnčířské hlíny i přírodnin.

S krátkými dny a dlouhým obdobím tmy nás někdy mohou přepadnout chmury na duši. Jak se takové situaci postavit a jak ji vyřešit, se děti naučily ve vzdělávacím pořadu Trable s příšerou, které jsme zorganizovali ve spolupráci se společností Do světa.

Měsíc uzavřelo představení Tři přání v podání divadla Krasohled (http://www.divadlokrasohled.cz/). Klasickou pohádku o zlaté rybce nám předvedly živé herečky a originální loutky z přírodnin.

Vánoční tvoření 2022.jpg   Trable s příšerou 22.jpg

Říjen aneb podzimní radovánky

Měsíc říjen byl plný veselých a rozvojových aktivit. Hned první týden nás navštívilo Mobilní planetárium s promítaným filmem o životě stromů. Děti se setkaly s beruškou, světluškou a chroustem, kteří jim představili nádherný a složitý lesní ekosystém.

Další návštěvou byl zpěvák, skladatel, textař a hudebník Jiří Bílý se svým interaktivním koncertem plným písniček o hudebních nástrojích. Děti se zábavně a nenásilně dozvěděly spoustu zajímavostí o známých i méně známých instrumentech, z nichž některé si mohly samy vyzkoušet.

V doprovodu nekonvenčních herců z asociace Ampi, se děti přenesly do říše hrášku, fazolí a čočky, v němž pejsek a kočička slavili rok luštěnin. Ekodivadlo o luštěninách děti moc bavilo a přirozeně navázalo na obdobný pořad o bramborách z předešlého měsíce.

Konec října strávily děti z předškolních tříd na tradiční oblíbeném pobytu na stálé škole v přírodě v pošumavských Česticích. Ačkoliv jsme v té dobře měli v Praze typické dušičkové počasí s mlhami a deštěm, děti si na škole v přírodě užily sluníčko a čerstvý vzduch.

Měsíc uzavřelo školení dentální hygieny pro děti ze starších tříd vedené studenty Zubního lékařství LFP UK.

ŠvP 22.2.jpg   ŠvP 22.1.jpg

Září 2022: Pestré září v na Pražačce

Akce v MŠ 2021/22

Květen 2022: Papouščí show

Duben 2022: Sokolníci na Pražačce

Březen 2022: Milujeme mláďata!

Únor 2022: Děti pomáhají dětem

Únor 2022: Tajemné sovy dolétly na Pražačku

Leden 2022: Mobilní planetárium Jak Měsíc putoval za Sluncem

Prosinec 2021: Trable s příšerou aneb kterak se vyrovnat s bubáky v duši