Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace o 30ti denní lhůtě po pozitivním PCR testu dítěte

Informace o 30ti denní lhůtě po pozitivním PCR testu dítěteVážení rodiče, na základě obdržených pokynů MŠMT ČR, informuji tímto o stanovené 30ti denní ochranné lhůtě po pozitivním PCR testu dítěte. Lhůta se počítá od následujícího dne po odebrání testu a po dobu 30ti dní nebude nařízena karanténa po kontaktu dítěte s pozitivně testovanou osobou. Pro vedení této agendy na třídách prosíme o vyplnění Čestného prohlášení, pokud Vašemu dítěti po 31.1. tato situace nastane. Čestné prohlášení můžete již do MŠ přinést vyplněné, viz: Čestné prohlášení_poz.test dítěte_ochran.lhůta.pdf nebo bude k dispozici v každé třídě u paní učitelky.

Doplnění po konzultaci s pracovnicí hygieny: "30ti denní lhůta zohledňuje i pozitivně testované (pouze PCR test) z minulých dní (leden) a počítá se od prvního dne po testu" (pro někoho tedy již jen např. týden či 14 dní), vyplnění Čestného prohlášení je tedy důležité, abychom všechny lhůty individuálně zohlednili.

Děkuji za spolupráci.

S pozdravem, Gabriela Hermannová.