Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zápis pro děti z UK, které přišly do ČR po 24.2.2022 a mají vízum Strpění nebo Doč.ochranu

Zápis pro děti z UK, které přišly do ČR po 24.2.2022 a mají vízum Strpění nebo Doč.ochranuZápis pro děti z Ukrajiny, které přišly do ČR po 24. 2. 2022 a mají vízum „Strpění“ nebo „Dočasnou ochranu“, se uskuteční dodatečný zápis 1. června 2022. Pro generování přihlášek bude tato aplikace otevřena od 23. 5. 2022. Návod na aplikaci v ukrajinštině najdete zde. Podrobnosti co s sebou k zápisu a další informace najdete na webových stránkách MČ Praha 3.

Upozornění: Dle informací Ministerstva školství je žádoucí zápis s dětmi absolvovat, aby byl oficiálně zmapován zájem a skutečný počet dětí, pro které bude třeba hledat řešení a vytvářet náhradní kapacity. Nicméně rodiče dětí upozorňujeme, že bohužel kapacity mateřských škol na MČ Prahy 3 jsou na svých limitech. Děti budou přijímány na základě kritéria věku. Lze tedy předpokládat, že budou přijaty zejména předškolní děti, a těm bude nabídnuto místo centrálně, tam kde místo bude. Stačí tedy podat jen jednu přihlášku. Seznam nepřijatých dětí bude předán Ministerstvu školství.

Запис для дітей з України, які прибули до ЧР після 24. 2. 2022 і мають візу "Толерантності" або "Тимчасовий захист", відбудеться 1 червня 2022 року. Додаток для заповнення заяв буде відкритий з 23. 5. 2022 рік. Інструкцію щодо заповнення українською мовою можна знайти тут.

Деталі, що взяти з собою на запис та іншу інформацію можна знайти на веб-сайті МЧ Прага 3.

Увага! Міністерство освіти просить, реєструвати дітей у садочок, щоб офіційно з'ясувати інформацію про попит та реальну кількість дітей, для яких потрібно буде знайти альтернативне рішення і створити додаткові місця.

При цьому звертаємо увагу батьків на те, що, на жаль, в дитячих садках в МЧ Прага 3 обмаль місць. Дітей прийматимуть за віковим критерієм. Тож, є велика ймовірність, що будуть прийняті переважно дошкільнята (6-5 років) і їм буде запропоновано місце централізовано, тобто там, де воно буде. Достатньо подати лише одну заяву. Список неприйнятих дітей буде передано Міністерству освіти.