Úvod > O školce > Projekty

Projekty

Se Sokolem do života Jsme zapojeni do projektu Se Sokolem do života, který je zaměřen na rozvoj pohybových schopností a dovedností dětí předškolního věku. V rámci tohoto projektu bude učitelkám poskytnuta metodika sokolských cvičitelů pro děti předškolního věku a dětem zábavné pracovní sešity. Záštitu nad projektem České obce sokolské převzalo MŠMT a Svaz měst a obcí.

Záhony pro školky_logo Účastníme se projektu Záhony pro školky:  Co je to půda? Jak vznikne ze semínka zelenina? Proč patří odřezky z kuchyně na kompost spíš než do koše? K čemu je užitečná žížala? A proč je čerstvě sklizená mrkvička tak dobrá? To a ještě mnohem víc se děti dozví péčí o záhon a pozorováním dění kolem něj. A především objeví, co je dobré a čisté jídlo z férových zdrojů a proč mít v úctě přírodu. Aktivity plní děti střední věkové kategorie - opečovávají záhon na zahradě MŠ a bylinkovou pyramidu na záhonku u vstupu na zahradu.

MRKVIČKA_certifikát za 2020.jpg Mateřská škola je již po mnoho let členem celostátního programu mateřských škol zabývajících se ekologickou / enviromentální výchovou MRKVIČKA pod organizací Pavučina (Síť středisek ekologické výchovy).

Projekt MČ Praha 3

Od září 2019 je škola zapojena prostřednictvím MČ Praha 3 do projektu Začleňování a podpora dětí s OMJ v mateřských školách MČ Praha 3, tzv. Výzva 49 (OP - Praha - pól růstu). V rámci tohoto projektu jsoupro děti s odlišným mateřským jazykem připravovány aktivity metodicky zacílené na jejich rozvoj a posilování komunikace v češtině. Zároveň jsou při aktivitách a setkáních s rodiči těchto dětí zajištěni tlumočníci.

recyklohraní logo.jpg Jsme zapojeni do projektu RECYKLOHRANÍ (Školní recyklační program) zaměřeného na výchovu v oblasti šetření přírodních zdrojů a zejména sběru použitých baterií a elektroodpadu (více na www.recyklohrani.cz).