Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O školce > Akce v MŠ 2023/24

Akce v MŠ 2023/24


Říjnová dobrodužství

Celý začátek října strávily nejstarší třídy na jedné z našich tradičně nejoblíbenějších akcích – škole v přírodě v pošumavských Česticích. Počasí bylo skvělé a děti si užily devět dní v nádherné kopcovité přírodě lesů, luk a pastvin. Každý den byl pro děti připraven program plný skřítků a veselých strašidýlek, která, jak známo, v Česticích žijí a někdy jsou hodná, jindy trochu škodolibá. Nechyběly ani delší výlety tentokrát do unikátního vyřezávaného včelínu v Krušlově či návštěva Kašperku, nejvýše položeného hradu v Čechách.

Kašperk 1.jpg   Kašperk 2.jpg
     
Krušlov exteriér.jpg   Krušlov interiér.jpg

 

Ani ostatní děti se nenudily. Školku navštívilo divadlo Basta Fidli s představením O tureckém rybáři, jenž dle očekávání chytil zlatou rybku plnící přání. Byl to ale turecký rybář s tureckou rybkou a tureckými rekvizitami! Děti si proto užily spoustu turecké legrace… V divadelním představení O semínku pak byly děti nenásilně uvedeny do projektu Záhony pro školky, jehož se naše mateřská škola účastní už několikátou sezónu.  

O semínku 1.jpg   O semínku.jpg

 

Starší děti se na konci měsíce se zapojily do prožitkového programu Kamil neumí létat zaměřeného na budování spolupráce, respektu k ostatním a pocitu pospolitosti. Díky špaččímu hejnu a jeho členům se naučily empatii, sounáležitosti, laskavosti i pevné vůli.

 

Kamil neumí létat.jpg   Kamil neumí létat 1.jpg

 


Veselé září

Plavu, plaveš, plaveme

Nový školní rok jsme přivítali sportovně. Hned od druhého zářijového týdne začaly obě předškolní třídy navštěvovat lekce plavání na bazénu Pražačka. Nikdo se vody nebojí a všichni si hrátky ve vodě užíváme.

 IMG_20230911_133137.jpg

 

 

 IMG_20230911_133333.jpg

 

Hurá za zvířátky!

Třída Sluníčka se rozhodla návštěvou podpořit zvířátka v Útulku městské policie v Pražské Troji. V útulku pečují nejen o nalezené psy, ale třeba i o želvy či hada. Děti si užily zvířátka a také dobrodružnou cestu, při níž vystřídaly tramvaj, vlak a dokonce přívoz! Mladší děti, které ještě nemohly vyrazit na tak dalekou cestu, si zase užily koncert hudebníka Jiřího Bílého, s nímž v písničkách a s plyšáky vyrazily do ZOO.

 

 IMG_20230915_101425.jpg

 

 IMG_20230915_111745.jpg

IMG_20230920_100905.jpg

 

IMG_20230920_094937.jpg

 

Zahradníci, do práce!

Projekt názvem Záhony pro školky probíhá v naší MŠ už několikátou sezónu. Letos se do něj zapojují třídy Soviček a Tučňáků. Naše malá fotogalerie dokazuje, že mezi námi vyrůstají nadějní zahradníci. Přejeme jim, aby byla jejich celoroční práce odměněna bohatou úrodou!

 

 20230918_102749.jpg

 

 20230918_102729.jpg

 

Kdo si hraje, nezlobí

Známé rčení praví, že kdo si hraje, nezlobí. Konstatujeme, že je to pravda: děti z Motýlů a Sluníček si společně v rámci jednoho zářijového dopoledne vyzkoušely ukázku nejrůznějších didaktických hraček a pomůcek, které jim pomohly zapojit všechny smysly i šikovné ruce.

 

 IMG_20230920_100844.jpg

 

 20230920_100751.jpg

 

Mobilní zvěřinec opět v akci

Návštěva živých zvířat z Mobilního zvěřince patří v našem programu k nejoblíbenějším. Tentokrát do školky přijela smečka psů, poníků a také oslík, který děti trpělivě vozil, aniž by dal najevo svou příslovečnou tvrdohlavost. Skládáme poklonu zejména našim nejmladším třídám Pejsků a Veverek, které přesto, že byly ve školce teprve pár týdnů, zvládly hry se zvířecími kamarády s dobrou náladou a bez slziček.

 P1050921.jpg

 

 

 P1050948.jpg

 

Výlet do historie a světa vůní i chutí

To už se ale přiblížil konec měsíce a den české státnosti, svátek sv. Václava, který si Sluníčka připomněla návštěvou Armádního muzea na Vítkově a všichni pak měsíc uzavřeli tradiční slavností brambor, bramboráků a dobré nálady na zahradě školky – Bramboriádou.

 

 

 IMG_20230926_093711.jpg

 

 IMG_20230926_094250.jpg

 

DSC_0293.jpg 

 

 

 DSC_0054.jpg

 

 

 


Akce v MŠ 2022/23

Loučení se školkou a kamarády

Červen otevřel Mezinárodní den dětí, který oslavily všechny třídy naší školky. Dopoledne plné zábavných a někdy i bláznivých soutěží bylo uzavřeno drobnými dárky a výtečnou zmrzlinou.

Den dětí MOT.jpg Den dětí PEJ.jpg

 

Začátkem měsíce navštívil naši školku kamarád skřítek, který zrovna nebyl ve své kůži. Aby také ne, když ho bolelo bříško, protože si neumyl před jídlem ruce, byl líný si zasportovat a jedl samé bonbóny... Program Ve zdravém skřítkovi zdravý duch děti zábavně seznámil se zásadami zdravého životního stylu a bavil nejen je, ale i paní učitelky.

Zdravý skřítek 2.jpg

 

Co by to bylo za začátek léta bez tradičního opékání špekáčků na školní zahradě?! Buřtiáda patří k vrcholům našeho programu a účastníky neopustila dobrá nálada ani při proměnlivém počasí.

Buřty 1.jpg Buřty 2.jpg

 

Konec školního roku nepřináší jen zábavu, ale také loučení – ale i to je v našem podání pořádně veselé! Však se do školních lavic chystá více než padesát letošních předškoláků. Sluníčka i Motýlci měli postupně možnost si zkusit, jaké to je mít školní zahradu a celou školu jen pro sebe. Obě rozlučkové slavnosti byly ukončeny nocováním ve školce.

Rozlučka MOT.jpg Přespávačka SLU.jpg

 

V polovině června proběhl nácvik evakuace celé školky. I naši nejmenší zvládli akci s úsměvem, i když možná někdy s vykulenýma očima… Všechny děti i dospělí dokázali vyklidit budovu za úctyhodné tři minuty. Gratulujeme!

Evakuace 1.jpg Evakuace 2.jpg

 

Třída Pejsků a Veverek se v tomto školním roce účastnila tělovýchovného projektu Se Sokolem do života, aneb Svět nekončí za vrátky České obce sokolské. Děti se v průběhu roku seznámily se všemi základními pohybovými dovednostmi, které budou moci v budoucnu dále rozvíjet a zdokonalovat. Červen pak patřil vyhodnocení projektu a zaslouženým medailím. Naše školka bude v projektu pokračovat i v dalším školním roce.

Sokol 1.jpg Sokol 2.jpg

 

Léto patří výletům, a proto se předškoláci ze Sluníček vydali do Zooparku Karlštejn. Co bylo k vidění? Samozřejmě spousta exotických zvířat jako velbloudi, bizon, lamy, zebry, oslíci, ale také velké kočky, primáti, hlodavci či ptáci. K top zážitku přispěla i jízda vlakem z Hlavního nádraží v Praze.

Zoopark Karlštejn 1.jpg Zoopark Karlštejn 3.jpg

 

Letošní školní rok uzavřela návštěva dravců a sov (sovy se dravcům podobají pouze způsobem života, ale jinak příbuzní nejsou). Majestátní ptáky k nám do školky dovezl Sokolnický spolek Teir. Děti se dozvěděly, jak se ptáci jmenují, čím se živí, kde žijí a spoustu dalších zajímavostí. K vrcholným zážitkům patřila ukázka ptáků v letu. Děti udivilo majestátní rozpětí křídel orla i tichost letu sovy. 

Dravci 1.jpg Dravci 2.jpg

 


Květnové výlety do světa historie, přírodovědy, techniky i kultury

Pohleď z Archevity – Stopami věků v Roztokách

Předškoláci ze Sluníček se vydali do muzea v Roztokách u Prahy, kde navštívili multimediální archeologickou expozici. Děti si za pomoci všech smyslů zažily život v pravěku, podívaly se, jak se vyráběly zbraně, jak se obchodovalo a potkat mohly i divoké zvíře. Aby bylo jasno, nevyřítil se na ně opravdový pratur, ale jeho holografická projekce… Zkrátka virtuální realita spojená s videomappingem vtáhla bezpečně všechny do děje. 

Archevita 1.jpg Archevita 2.jpg

 

Kozí příběh

Asi všichni známe film Kozí příběh odehrávající se v kulisách staré Prahy. My jsme měli možnost si prožít jeho pokračování naživo. Hlavní roli hrály anglonubijské kozy, které k nám přivezl Mobilní zvěřinec. S kozami Vendulkou, Matyldou a Čertíkem i jejich kůzlátky si mohly děti pohrát a při tom se dozvěděly, jak o kozy pečovat, samy si zkusily dojení i výrobu sýra a ochutnaly čerstvě nadojené mléko.

Kozí příběh 1.jpg Kozí přběh 2.jpg

 

Malá technická univerzita – Stavitel města

Děti si rády staví z kostek, o tom nemůže být pochyb. Vzdělávací program Stavitel města Malé technické univerzity dětem přiblížil, jaké veřejné i soukromé budovy najdeme ve městě, jak fungují komunikace a kterak vytvořit mapu postaveného města za pomoci kartografických značek. Předškoláci si stavění velmi užili a třeba se už mezi nimi rodí noví budoucí architekti.

Stavitel města 1.jpg Stavitel města 2.jpg

 

Zvířátka kolem nás

Rodinná záchranná stanice Penthea navštěvuje naši školku každoročně. Kromě poutavého výkladu shlédly děti videa o zvířatech a zaposlouchaly se do nahrávek jejich hlasů. Zlatým hřebem programu byla ukázka živých zvířat od bezobratlých přes plazy a ptáky po savce. Největší odvážlivci si vzali do ruky pavouka či hada.

Zvířata kolem nás 1.jpg Zvířata kolem nás 2.jpg Zvířata kolem nás 3.jpg

 

Jak jsem nechtěl vyrůst

Vysočanské divadlo Gong patří k oblíbeným cílům našich návštěv. V posledních letech byly tyto výlety přerušeny nejprve epidemií covidu a následně dopravní uzavírkou mostu na Palmovku. Návštěvou pohádkové hudební komedie „Jak jsem nechtěl vyrůst“ jsme otevřeli novou etapu návštěv veřejných divadel. Děti si užili vyprávění o chlapci, který nedůvěřuje světu dospělých a rozhodne se situaci vyřešit tak, že prostě nevyroste. Návštěva skutečného divadla přinesla dětem kromě veselého představení i vhled do světa kultury, kde se učíme kultivovaně chovat a také třeba vynést důstojný oděv.

 

Výlet do Botanicu

Pouze jednou za rok se přihodí, že by ve všední den zela naše školka prázdnotou. V polovině května se to stalo. Celá naše školka včetně paní uklízeček a kuchařek nasedla do autobusů a hurá na celodenní výlet! Tentokrát se naším cílem stala středověká vesnička Botanicus a její přilehlé zahrady. Ve vesnici si děti vyzkoušely stará řemesla – výrobu mincí, svíček, mýdel – a také lukostřelbu a rýžování zlata. Zahrady nabídly dětem překrásné výhledy, bylinkovou zahradu i arboretum. Piknik v trávě z dovezených dobrůtek pak patřil k jednoznačným vítězům celé akce!

Botanicus 1.jpg Botanicus 2.jpg

 

S princeznami za hudbou

Konec jara by se nemohl v naší mateřské škole obejít bez tradiční vzácné návštěvy Dua Beautiful Strings, které děti již několikátou sezónu nenásilně vedou do říše živé hudby. Klasické nástroje housle a harfa rozeznívají nejen známé melodie Antonia Vivaldiho, Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka, ale dokáží motivovat děti k řešení hudebních hádanek písní z filmů či večerníčků. Děti při koncertě bedlivě poslouchaly a některé z písní doprovodily hrou na bicí nástroje a zpěvem.

Princezny 2.jpg Princezny 3.jpg

 


Od Moreny k čarodějnicím

Duben otevřelo interaktivní představení Morena a Májíček divadla s netradičním názvem Kaká. Morena je sice na první pohled strašidelná, ale na písničky, jarní přírodu a rodící se zvířátka nemá! Májíček – ozdobená pučící ratolest - za pomoci dětí Morenu vyženou ze vsi a z přírody a všechno dobře dopadne!

Morena a Májíček - děti.jpg Morena a Májíček.jpg

 

Cyklus čtyř ročních dob nám přiblížil kouzelný skřítek, který byl sice zpočátku líný, ale nakonec se naučil být zahradníkem. V průběhu ekodivadelního představení Jak se skřítek učil být zahradníkem asociace AMPI, se děti seznámily s tím, jak se starat o jabloň, kterou trápí žravé housenky, chybějící ženich i velká žízeň. V následné dílně děti ochutnaly různé druhy jablek, vlastnoručně si vyzkoušely krouhání a pod lupou zkoumaly květy jabloní i housenky.

Ekodivadlo - herci.jpg Ekodivadlo - krouhání.jpg

 

O tom, že znát základy první pomoci patří k důležitým dovednostem každého z nás, není pochyb. Čím dříve se s těmito dovednostmi začneme seznamovat, tím jistější budeme v případě potřeby. Děti z naší školky se kurzů první pomoci hrou účastní každý rok. I letos nás navštívili profesionální záchranáři z organizace Zdravotníci s.r.o. Děti se naučily přivolat pomoc a seznámily se s tím, jak se zachovat při úrazech a akutních stavech. Plyšový kluk Pepík děti naučil zastavit krvácení a ošetřit drobná zranění. Vrcholem programu byla ukázka a prohlídka sanitního vozu, kde si děti vyzkoušely přístroje, vybavení a pomůcky, které záchranáři používají při své práci.

Zdravotníci - první pomoc.jpg Zdravotníci - sanitka.jpg

 

Jak se zorientovat na křižovatce? Jaká pravidla platí pro auta a jaká pro chodce? Jak jsou na tom cyklisté? Naši předškoláci získali odpovědi na uvedené otázky a mohli si chování v silničním provozu hned vyzkoušet. Kde? Přece na Dětském dopravním hřišti Jilmová.

Dopravní hřiště - koloběžky.jpg Dopravní hřiště - semafor.jpg

 

Poslední dubnový týden byl věnován přípravám na Filipojakubskou noc, při níž se na kopcích slétají čarodějnice a pálí ohně. K nezbytným čarodějnickým „rekvizitám“ patří mimo jiné i netopýři. Proto jsme pro tento čas naplánovali návštěvu ochočených handicapovaných netopýrů ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů (ČESON). Děti celým programem doprovodila pohádková postava netopýřice Lucka. Spolu s ní hledaly a lovily potravu, poznávaly různé druhy úkrytů, které netopýři střídají v závislosti na ročním období, vyzkoušely si orientaci pomocí zvuků a dozvěděly se, co netopýry v přírodě ohrožuje.

Netopýři s dětmi.jpg Netopýří pohlazení.jpg

 


 

Březen ve znamení zvířat, poezie a zábavy

Máme rádi zvířata nejen proto, že jsou chlupatá, ale také proto, že bývají našimi průvodci při poznávání světa hudby”, láká k návštěvě výstava Máme rádi zvířata v malostranském Muzeu hudby. Že je to pravda, se v březnu přesvědčili předškoláci ze třídy Sluníček. Se zvířátky se setkali na venkovském dvorku, v lese i džungli a při výletu zapojili jak oči, tak uši i vlastní hlásky.

muzeum hudby 1.jpg muzeum hudby 2.jpg

 

Návštěvy Mobilního zvěřince z Vysočiny patří k tradiční nabídce našeho programu. S velikonočním programem k nám zvířátka zavítala i letos. Koho by nechytly za srdce čerstvě narozená kuřátka, housátka, kachňátka, selátka, jehňátka či kůzlátka? S těmi všemi se děti naživo setkaly, mohly si je zblízka prohlédnout a dokonce pohladit.

mláďata 1.jpg mláďata 2.jpg

 

I v Praze můžeme prožít Velikonoce na statku. Toulcův dvůr se v naší mateřské škole stal další oblíbenou destinací předškoláků. Po kovidové pauze se obě naše předškolní třídy postupně zúčastnily environmentálního programu o životě zvířat a lidí v jarním období. Jak je zvykem, většina programu se v “Toulcáku” koná venku. Děti procházejí terénní stezku plnou úkolů počínajících masopustem a končících Velikonocemi. Zkoumají nejen probouzející se přírodu, ale i zvyky a tradice velikonočních svátků. V slavnostně vyzdobených selských interiérech si pak v rámci dílničky vlastnoručně vyzdobily vajíčka a upekly velikonoční jidášky. 

Toulcův dvůr 1.jpg Toulcův dvůr 2.jpg

 

Předškolní třída Motýlků využila jedinečné polohy naší školky a vyrazila do nedaleké pobočky Městské knihovny Vozovna na výchovně-vzdělávací program názvem První kroky v knihovně. Cíl byl jasný - pomoci dětem ztratit ostych z neznámého prostředí a povzbudit je k tomu, aby s rodiči a později samy neváhaly využít nabídku místní knihovny. K čemu vlastně knihovna slouží? Jak to v ní chodí? A jak se v ní neztratit? Na tyto otázky už naši předškoláci odpověď znají. A třeba budou k pravidelným návštěvám motivovat i své blízké.

knihovna 1.jpg knihovna 2.jpg

 

Rýmování s pohybem. Víte, že si můžete hrát s rýmy a pohybem? Kde jinde by se měl konat program o básničkách, než v knihovně… Lépe řečeno v jejím kulturním centru Vozovna, které je vzhledem k programu i poloze častým cílem našich návštěv. O čem byl program Rýmování s pohybem? O básnění, říkankách i písničkách s pohybem. Dovedeme vymyslet vlastní rým nebo krátkou básničku? Dovedeme je vyjádřit pohybem? 

Rýmování s pohybem 1.jpg Rýmování s pohybem 2.jpg

 

CIrkus Adonis patří již více než dvacet let k našim kulturním stálicím. Ani letošek nemohl být výjimkou a diváci se mohli opět potěšit legendárním představením plným kouzel, triků a klaunů.

Adonis 1.jpg Adonis 2.jpg

 


 

Masopustní veselice veselá je převelice aneb veselý únor

Co by to bylo za únor bez masopustu? Zvuky bujarého karnevalového veselí se postupně ozývaly ze všech tříd a barevné průvody křižovaly školku až do masopustního úterý. Předškoláci se vydali na tradiční výstavu a workshop Ztracený masopust v Národopisném muzeu v Zahradě Kinských.

Veselých akcí není nikdy dost, proto jsme se rozhodli pozvat do školky divadlo s netradičním názvem i představením. Ezopovy bajky plné autorských písní, netradičních loutek a veselých historek nám zahrálo divadlo Kaká.

Hned z kraje měsíce nás navštívila zvědavá liška Coco, díky níž se děti dozvěděly zajímavosti ze života těchto sice běžných, avšak plachých zvířat.

S mobily a elektronickými zařízeními trávíme čím dál více času. Jsou to sice pomocníci, ale pokud nám začnou krást chvíle, které můžeme strávit s kamarády či na výletě, nastává problém… A právě na to se zaměřil vzdělávací program Hlavně, ať se nevzbudí.

Únor uzavřel Malý architekt Malé technické univerzity, v němž se děti naučily, jak pracuje a co všechno potřebuje znát architekt, projektant, stavbyvedoucí, zedník či malíř.

 

Ztracený masopust

Ztracený masopust

 

E-liška

Liška Coco

Hlavně ať se nevzbudí

Hlavně, ať se nevzbudí

 

Malý architekt

Malý architekt

 


Leden plný zábavy...

V lednu jsme si připomněli tři krále, věnovali se paní Zimě na horách, v dolinách, na sněhu i na ledu a nezapomněli ani na zvířátka v zimě. Do krmítek za okny tříd a na školních zahradách děti sypaly semínka, v lesoparku Krejcárek se dozvěděly o tom, co potřebují zvířata ve volné přírodě. Výukový program Zvířátka v zimě jsme uspořádali ve spolupráci s edukačním oddělením Lesů hl. m. Prahy.

Zimní čas je přímo stvořený k vyprávění pohádek a příběhů. Pohádky nás provázely ve formě čtené, zpívané i recitované a školku navštívilo divadlo Krab s představením Otázky netopýra Ušíka. Předškoláci si troufli na vlastní dramatizaci léty prověřeného divadelního kusu O budce. Dokonce se nám podařilo spojit cvičení, relaxaci a příběh v rámci autorského čtení s jógou v Příběhu o létání a splněných přáních

 

Zvířátka v ziměZvířátka v zimě

 

 

Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?

Boudo, budko, kdo v tobě přebýva?

Otázky netopýra UšíkaOtázky netopýra Ušíka

  Autorské čtení s jógou¨¨Autorské čtení s jógou

 


 

Čekání na Vánoce

Poslední měsíc v roce jsme zahájili vzdělávacím programem Tajemství našeho těla. Děti se v doprovodu krvinky Dáši dozvěděly o principech fungování orgánových soustav a splnily spoustu zajímavých úkolů. Program pro nás připravili Zdravotníci s.r.o.

Pak už nadešel dlouho očekávaný svátek. Mikuláš navštívil naši školku tradičně i se svou partou pomocníků a jak je jeho zvykem, přinesl dětem bohatou nadílku dobrot. Děti si na oplátku pro návštěvu připravily veselé básničky a písničky.

Hned po Mikuláši k nám přijelo oblíbené Mobilní planetárium se vzdělávacím filmem Betlémská hvězda. Diváci se dozvěděli, jak to ve skutečnosti bylo s hvězdou, za níž putovali pastýři i králové. A šlo opravdu o dechberoucí podívanou!

Třída nejstarších dětí ze třídy Sluníček se vypravila na výstavu betlémů na Karlštejně.

O tom, co se možná stalo jsme se dozvěděli v KC Vozovna v rámci představení divadla Rolnička. Čtyři pohádkové příběhy z času vánočního nás v doprovodu pastýřů, tří králů, andělů i vánočních písní dovedly až k Jezulátku do Betléma; o tom, co se vskutku stalo pak divákům vyprávěl příběh pátý.

 

Zdravotníci 22.jpg   Karlštejn 22.jpg

 

V listopadu je venku trochu smutno, zato u nás veselo!

Svátek sv. Martina jsme oslavili tradičním Svatomartinským průvodem. Děti s lampiony prošly tajemnou trasu lesoparkem Krejcárek a za pomoci rodičů plnily nejrůznější světelné úkoly. Všichni zúčastnění získali za svou odvahu zasloužený diplom.

Už se těšíme na Vánoce. Abychom se naladili do správné adventní nálady, uspořádalo několik našich tříd koncem listopadu adventní a keramické dílny, kde děti s rodiči tvořili vánoční dekorace z hrnčířské hlíny i přírodnin.

S krátkými dny a dlouhým obdobím tmy nás někdy mohou přepadnout chmury na duši. Jak se takové situaci postavit a jak ji vyřešit, se děti naučily ve vzdělávacím pořadu Trable s příšerou, které jsme zorganizovali ve spolupráci se společností Do světa.

Měsíc uzavřelo představení Tři přání v podání divadla Krasohled (http://www.divadlokrasohled.cz/). Klasickou pohádku o zlaté rybce nám předvedly živé herečky a originální loutky z přírodnin.

 

Vánoční tvoření 2022.jpg   Trable s příšerou 22.jpg

 


 

Říjen aneb podzimní radovánky

Měsíc říjen byl plný veselých a rozvojových aktivit. Hned první týden nás navštívilo Mobilní planetárium s promítaným filmem o životě stromů. Děti se setkaly s beruškou, světluškou a chroustem, kteří jim představili nádherný a složitý lesní ekosystém.  

Další návštěvou byl zpěvák, skladatel, textař a hudebník Jiří Bílý se svým interaktivním koncertem plným písniček o hudebních nástrojích. Děti se zábavně a nenásilně dozvěděly spoustu zajímavostí o známých i méně známých instrumentech, z nichž některé si mohly samy vyzkoušet.

V doprovodu nekonvenčních herců z asociace Ampi, se děti přenesly do říše hrášku, fazolí a čočky, v němž pejsek a kočička slavili rok luštěnin. Ekodivadlo o luštěninách děti moc bavilo a přirozeně navázalo na obdobný pořad o bramborách z předešlého měsíce.

Konec října strávily děti z předškolních tříd na tradiční oblíbeném pobytu na stálé škole v přírodě v pošumavských Česticích. Ačkoliv jsme v té dobře měli v Praze typické dušičkové počasí s mlhami a deštěm, děti si na škole v přírodě užily sluníčko a čerstvý vzduch.

Měsíc uzavřelo školení dentální hygieny pro děti ze starších tříd vedené studenty Zubního lékařství LFP UK.

 

ŠvP 22.2.jpg   ŠvP 22.1.jpg

 

Září 2022: Pestré září v na Pražačce

Akce v MŠ 2021/22

Květen 2022: Papouščí show

Duben 2022: Sokolníci na Pražačce

Březen 2022: Milujeme mláďata!

Únor 2022: Děti pomáhají dětem

Únor 2022: Tajemné sovy dolétly na Pražačku 

Leden 2022: Mobilní planetárium Jak Měsíc putoval za Sluncem

Prosinec 2021: Trable s příšerou aneb kterak se vyrovnat s bubáky v duši

Listopad 2021: Škola v přírodě - deset dní v Česticích

Říjen 2021: Policejní psi v MŠ

Září 2021: Bramboriáda opět po dvou letech v MŠ Pražačka

Září 2021: Povídání o koních aneb Mobilní zvěřinec na Pražačce

 


Akce v MŠ 2020/21

Květen 2021: Za poznáním tajů hudby s princeznami

Duben 2021: Souboj "Vajíčkovníků"

Březen 2021: Distanční výuka nás baví

Únor 2021: Tajemství našeho těla

Listopad 2020: O jablku a středověkých hudebních nástrojích

Říjen 2020: Zvěřinec v MŠ Pražačka