Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O školce > Kronika MŠ > Kronika 2021-2022

Kronika 2021-2022

Nový školní rok otevřela návštěva poníků, pejsků a oslíka z Mobilního zvěřince. Předškoláci začali navštěvovat lekce plavání v bazénu Pražačka. Školku navštívilo divadlo Basta fidli s představením Ptačí cirkus. Měsíc uzavřela tradiční Bramboriáda, při které si děti i rodiče nejen zasoutěžili, ale také si pochutnali na výtečných bramborácích. 

Na začátku října školku navštívil hudebník JIří Bílý s pásmem Jak se dělá písnička. Pro zájemce z řad předškoláků začaly lekce angličtiny. Ve spolupráci s policisty jsme uspořádali návštěvu záchranářských psů s ukázkami jejich výcviku. Druhou polovinu měsíce jsme věnovali environmentálním programům Jak se rodí jablíčko, Jak se peče chleba a Zachraňte les. Pracovnice školky navštívily Divadlo Gong, kde shlédly komediální one man show pod názvem Caveman. 

Hned první den v listopadu odcestovaly nejstarší děti ze Sluníček a Motýlků na devítidenní pobyt na školce v přírodě v pošumavských Česticích. Svátek svatého Martina jsme oslavili lampionovým průvodem v okolí školky. Školku navštívili netopýři v rámci programu pořádaném České společnosti pro ochranu netopýrů. Dvě učitelky uzavřely dlouhodobé školení pro učitele češtiny jako odlišného mateřského jazyka (OMJ). V závěru měsíce se konalo fotografování jednotlivců. 

Prosinec se nesl v duchu adventní atmosféry a příprav na Vánoce. Vánoční příběh nám připomnělo Divadlo Krab, školku navštívila mikulášská trojice. V předvánočním čase nesmělo chybět folklorní pásmo rodiny Dvorníkovy. Starší děti se zúčastnily vzdělávacího programu Trable s příšerou, jehož prostřednictvím se děti zamýšlely nad tím, jak zacházet s vlastními negativními emocemi. Těsně před vánočními prázdninami navštívili předškoláci představení Betlémská ovečka v kulturním centru Vozovna. Kalendářní rok uzavřel všemi oblíbený vánoční večírek. 

V lednu do školky přijelo Mobilní planetárium s astronomickým programem Jak Měsíc putoval za Sluníčkem. Nezisková organizace Spolu hravě a zdravě přinesla do MŠ multikulturní program Náš nový kamarád Akia.  

Stejná nezisková organizace uspořádala pro děti v únoru komentovanou vycházku Žižkovem. V MŠ se konalo divadelní představení Zvířátka a loupežníci. V průběhu měsíce proběhly postupně ve všech třídách masopustní reje. 

První jarní měsíc otevřela produkce cirkusu Adonis. Pracovnice školky se sešly na oslavě kulatých narozenin dvou kolegyň. Slavnost se konala v žižkovském bowlingovém centru. Veverky navštívily městskou knihovnu. Předškoláci se učili nakládat s odpady a shlédli divadelní představení Detektiv Emil a králík souboru Buchty a loutky. Proběhla třídenní kontrola České školní inspekce s výborným výsledkem. Děti a učitelky si vyzkoušely hru na bubínky v zážitkovém workshopu. K jaru patří mláďata. Proto jsme opět ve školce přivítali Mobilní zvěřinec, který k nám tentokrát dovezl kuřátka, kachňátka, štěňátka i roztomilé surikatky. 

Duben uzavřel sérii programů s organizací Spolu hravě a zdravě sportovním dopolednem pro čtyři třídy. Teplé jarní počasí jsme přivítali spolu s dětmi a rodiči Velikonoční ministezkou. Školku navštívili dravci a sovy. Pomoooc - pomoooc! - to je název programu o záchranném systému v ČR, konaný v MŠ. Sluníčka a Motýlci vycestovali na zámek v  Mníšku pod Brdy. 

V květnu proběhl zápis do mateřské školy. Velký úspěch sklidil program setkání s papoušky. Děti se seznámily s několika druhy papoušků, z nichž někteří předvedli veselé kousky. Několik učitelek se zúčastnilo školení v projektu Záhony pro školky. Environmentální výchovu podpořily programy Hrajeme si na louce a Na motýlích křídlech. Umělecké cítění dětí rozvinul koncert harfy a houslí názvem S princeznami za hudbou. Květen uzavřelo fotografování tříd a kolektivu MŠ. 

Červen jsme otevřeli oslavami Mezinárodního dne dětí. Jedna ze tříd absolvovalo zážitkové dopoledne Cvičení s Gorilou se zápasníky MMA. Rodiče a děti se sešli na naší velké zahradě, kde si opekli buřtíky. Konala se cvičná evakuace dětí a zaměstnanců - školku jsme byli schopni vyklidit do několika minut. Ve školce postupně strávili noc Tučňáci, Veverky a Sovičky. Předškolní třídy uspořádaly rozlučku s dětmi a rodiči na zahradě školky. Projekt o vodě a semínkách podpořil školní téma Voda, Africká pohádka doplnila téma Děti světa. Školní rok uzavřela pedagogická porada a zahradní slavnost ve znamení Japonska. 

V srpnu jsme uspořádali dvoutýdenní prázdninový provoz ve třídách Veverek a Sluníček. V Pejscích jsme uvítali adaptační skupinu ukrajinských dětí, kterou jsme zorganizovali ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Prahy 3 Ulita. Přípravný týden otevřelo školní Komunikace v týmu a s rodiči a konal se též seminář Zdravé štístko II o správném držení těla.