Úvod > Třídy > Pejskové

pejsci

Třídní učitelky: Jana Březinová a Mgr. Vendula Andrlová

Přímá linka do třídy: 234 280 142

Omluvenky prosím zasílejte formou SMS na mobil MŠ: 778 440 698. Děkujeme :-)

Čeká nás v prosinci

Publikováno 29. 11. 2019 13:22

Změna termínu očního vyšetření

Oční vyšetření Prima Vizus se z důvodu nemoci přesouvá na 6.12.2019. Vyšetření proběhne v dopoledních hodinách.

Publikováno 15. 11. 2019 7:41

Čeká nás v listopadu

Publikováno 1. 11. 2019 7:58

Bramborová slavnost alias Bramboriáda 2019

Datum konání: 24. 10. 2019

Zveme vás na tradiční podzimní Bramborovou slavnost - Bramboriádu pro rodiče a děti, která se koná 24.10. od 16:30 na velké zahradě naší školky. Přijďte s námi prožít zábavně-kulinářské odpoledne plné veselých "bramborových" disciplín a výtečných křupavých bramboráků!

Publikováno 24. 9. 2019 14:00

Poníci v MŠ

Datum konání: 23. 10. 2019

Ve středu 23.10. naši školku navštíví živí poníci. Vybíráme 70,- Kč.

Publikováno 24. 9. 2019 13:52

Datum konání: 10. 9. 2019

Srdečně zveme rodiče na třídní schůzky, které se budou konat 10.9. od 16.30 hodin.

Publikováno 6. 9. 2019 6:58

Život stromů

Datum konání: 25. 9. 2019

Život stromů - pohádkově vzdělávací pořad v MŠ. Vybíráme 60,- Kč.

Publikováno 3. 9. 2019 7:11

Děti budou v MŠ potřebovat (vše prosím podepsat!)

• pytel na ramínku na oblečení
  • přezůvky ideálně bez zavazování a zapínání
  • náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhoty)
  • oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
  • oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny)

Na 1. pololetí vybíráme:

• 1 balíček papírových kapesníčků (10 ks)
  • Příspěvek do KRPŠ 600,- Kč

Třídní schůzky KRPŠ

Adaptační program

V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:

• Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
  • V případě nutnosti, můžete zůstat s dítětem do 8:30, kdy se mateřská škola zavírá. Čas strávený s dítětem je postupně zkracován. V této souvislosti doporučujeme poradit se o délce vaší přítomnosti s učitelkami, protože někdy „méně je více“.
  • Pokud je dítě nejisté nebo pláče, může si přinést s sebou do školky oblíbenou hračku.
  • Během prvních čtrnácti dní jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto v Pejscích v tomto období neprobíhá.
  • Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě. Odpolední spánek a pobyt ve školce je z naší zkušenosti vhodný zejména pro děti, které mají v MŠ sourozence a mohou odpočinek strávit u nich ve třídě.
  • Děti tráví odpolední odpočinek v jiných třídách. Rodiče, kteří jsou pracovně vytížení, tedy mají možnost své děti nechat ve školce i po obědě.
  • Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti v průběhu adaptačního období vyzvedávali co nejdříve - po obědě nebo po 15:15 hod.
  • Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou.