Úvod > Třídy > Veverky

Školní rok 2019 - 2020

Zdeňka Hubáčková a Jaroslava Petržilková

Ahoj děti a rodiče
vítáme vás na internetových stránkách Veverek -- třídy, kterou naleznete vzadu v přízemí naší školky. Na tomto místě vás budeme v průběhu školního roku informovat o všem, co bude pro vás důležité. Na začátku školního roku je pro děti nejdůležitější se úspěšně zorientovat v novém prostředí a jeho pravidlech a seznámit se s dospělými i dětmi, s nimiž budou v kontaktu po celý rok. Pro úspěšnou adaptaci potřebují být děti dostatečně vybaveny. Věnujte proto prosím pozornost níže uvedenému seznamu věcí. Všechny věci prosím podepište. Děti budou potřebovat zvláštní oblečení do školky a jiné na ven.     Na první pololetí rovněž vybíráme toaletní potřeby a příspěvek do Klubu rodičů a přátel školy, z něhož jsou hrazeny divadelní a hudební programy v MŠ a dále některé hračky a pomůcky do tříd a na zahradu.

Zdenička  a Jaruška

S případnými otázkami se na nás neváhejte kdykoliv obracet.

Bramborová slavnost - Bramboriáda

Datum konání: 24. 10. 2019

Jako každý rok, proběhne i letos na naší zahradě Bramboriáda. Děti a rodiče si užijí spoustu legrace u bramborových disciplín a pochutnat si mohou na výborných bramborácích. Rodiče si své děti vyzvednou ve třídě a po té se přesunou na zahradu. Děti bez rodičů se slavnosti nezúčastní!

Publikováno 25. 9. 2019 13:06

Poníci v MŠ

Datum konání: 23. 10. 2002

Děti se na školní zahradě setkají s živými poníky

Publikováno 25. 9. 2019 12:56

Akce září

Co nás čeká v září

Publikováno 3. 9. 2019 7:21

Děti budou potřebovat (vše prosím podepsat!)
pytel na ramínku na oblečení
přezůvky ideálně bez zavazování a zapínání
náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhoty)
oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny)

Na 1. pololetí vybíráme:
1 balíček papírových kapesníčků (10 ks)
Příspěvek do KRPŠ 600,- Kč

Třídní schůzky KRPŠ
Srdečně zveme rodiče na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 10.9. od 16.30 hodin ve třídě Pejsků a dále pokračovat ve třídě Veverek.

Adaptační program
V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:
Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
V případě nutnosti, můžete zůstat s dítětem do 8:30, kdy se mateřská škola zavírá. Čas strávený s dítětem je postupně zkracován. V této souvislosti doporučujeme poradit se o délce vaší přítomnosti s učitelkami, protože někdy „méně je více“.
Pokud je dítě nejisté nebo pláče, může si přinést s sebou do školky oblíbenou hračku.
Během prvních čtrnácti dní jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto ve Veverkách v tomto období neprobíhá.
Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě. Odpolední spánek a pobyt ve školce je z naší zkušenosti vhodný zejména pro děti, které mají v MŠ sourozence a mohou odpočinek strávit u nich ve třídě.
Děti tráví odpolední odpočinek v jiných třídách. Rodiče, kteří jsou pracovně vytížení, tedy mají možnost své děti nechat ve školce i po obědě.
Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti v průběhu adaptačního období vyzvedávali co nejdříve - po obědě nebo po 15:15 hod.
Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------