Úvod > Třídy > Veverky

veverka

Třídní paní učitelky: Zdeňka Hubáčková a Jaroslava Petržilková

Přímá linka do třídy: 234 280 140

Omluvenky prosím zasílejte formou SMS na mobil MŠ: 778 440 698. Děkujeme :-)

Co nás čeká v březnu

11.3. Pouze předškoláci – Návštěva ZŠ – Motýlci - příchod do MŠ v 7:30

Sluníčka - příchod do MŠ do 8:30

19.3. 16:30 – 17:30 Den otevřených dveří v MŠ

24.3. Návštěna knihovny Vozovna –„ Březen – Měsíc knihy“

24.3. „Velikonoční dílna s rodiči“od 16:30

Zveme Vás na společné  posezení rodičů s dětmi při zdobení

velikonočních vajíček. Barvy, látky, vlny…dodáme.

Zájemci si přinesou materiál na barvení (kraslice) a k zpříjemnění

odpoledne něco dobrého ke kávě nebo čaji.

Nahlaste se prosím  předem ve třídě.

25.3. "Velikonoční pohádka" - divadlo v MŠ

30.3. pouze pro předškoláky - návštěva ZŠ Pražačka 9:00 - 11:00 Slu+Mot

upoutávka na Duben:  3.4. "Mláďata v MŠ" vybíráme 60,-Kč

Na 2. pololetí vybíráme:

- 600,- Kč – příspěvek do fondu KRPŠ

- 1 balíček papírových kapesníků

ÚNOR 2020

12.2.  Divadlo v MŠ – „O chechtavých strašidlech“

25.2. Masopustní veselice ve třídě – děti si přinesou tradiční masopustní masky

a  něco dobrého na masopustní hostinu – děkujeme

LEDEN 2020

8.1.   Divadlo v MŠ : „O statečném kováři“

10.1.  Program v MŠ - dopoledne: „Vlci v MŠ“

Naši školku navštíví živí vlci.    Vybíráme 70,-Kč

28.1.  Vozovna Žižkov – Pohádka : „Kocour v botách“

!!! Akce je pouze pro předškoláky!!!

Vybírá se 50,-Kč v přidělených třídách

Příchod nejpozději v 8:00 hod.!!!

Děti budou potřebovat (vše prosím podepsat!)
pytel na ramínku na oblečení
přezůvky ideálně bez zavazování a zapínání
náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhoty)
oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny)

Na 1. pololetí vybíráme:
1 balíček papírových kapesníčků (10 ks)
Příspěvek do KRPŠ 600,- Kč

Třídní schůzky KRPŠ
Srdečně zveme rodiče na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 10.9. od 16.30 hodin ve třídě Pejsků a dále pokračovat ve třídě Veverek.

Adaptační program
V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:
Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
V případě nutnosti, můžete zůstat s dítětem do 8:30, kdy se mateřská škola zavírá. Čas strávený s dítětem je postupně zkracován. V této souvislosti doporučujeme poradit se o délce vaší přítomnosti s učitelkami, protože někdy „méně je více“.
Pokud je dítě nejisté nebo pláče, může si přinést s sebou do školky oblíbenou hračku.
Během prvních čtrnácti dní jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto ve Veverkách v tomto období neprobíhá.
Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě. Odpolední spánek a pobyt ve školce je z naší zkušenosti vhodný zejména pro děti, které mají v MŠ sourozence a mohou odpočinek strávit u nich ve třídě.
Děti tráví odpolední odpočinek v jiných třídách. Rodiče, kteří jsou pracovně vytížení, tedy mají možnost své děti nechat ve školce i po obědě.
Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti v průběhu adaptačního období vyzvedávali co nejdříve - po obědě nebo po 15:15 hod.
Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------