Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pokyny ke karanténě dětí ze tř.Pejskové_čt a pá

Pokyny ke karanténě dětí ze tř.Pejskové_čt a páVážení rodiče, na základě oznámení o pozitivním testu dítěte ze třídy Pejskové bude nařízena karanténa pro děti a paní učitelky, které byly ve třídě přítomné v pondělí 24.1.2022. Pro ostatní děti ze třídy může být docházka zajištěna v jiné třídě. Níže uvádíme pokyny, které zaslala škole pracovnice Hygienické stanice pro děti a dorost Hl.města Prahy.

Karanténní opatření pro osoby v kontaktu s uvedenou pozitivní osobou jsou do 29. 1. 2022 včetně bez provedení RT-PCR testu. Karanténní opatření se týká osob, které byly v úzkém rizikovém kontaktu bez ochrany nosu a úst dne 24. 1. 2022.

Karanténa se nařizuje bez plošných výjimek (tedy platí i pro očkované a osoby po prodělaném onemocnění).

V případě, že osoba v karanténě v průběhu 14 dní od rizikového kontaktu pociťuje příznaky onemocnění covid-19, podstoupí RT-PCR test.

Na základě zaslané tabulky, kterou budeme importovat do e-systému „chytré karantény“ rizikové kontakty obdrží informace o karanténě. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test.