Úvod > Třídy > Pejskové > Co nás čeká v září aneb poprvé ve školce

Co nás čeká v září aneb poprvé ve školce

Přejeme vám všem i vašim dětem bezproblémový nástup a pohodové a příjemné dny, které s námi prožijete.

Děti v MŠ potřebují:

• do šatny pytel na ramínku na oblečení
  • přezůvky ideálně bez zavazování a zapínání, pevná pata a plná špička (ideálně "klasické" bačkorky)
  • náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhotky)
  • oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
  • oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny)
  • lahvičku na pití (určena k dodržování pitného režimu na zahradách / v průběhu dne ji doplňujeme vodou), kterou ráno přinesete a při odchodu si ji odnesete domů
  • prosíme VŠE PODEPSAT!

Na 1. pololetí vybíráme:

• balík 10 ks papírových kapesníků
  • dobrovolně 1 balení vlhčeného toaletního papíru

Adaptační program

V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:

• Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
  • Během prvních čtrnácti dní (do pátku 16.9.) jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto v nejmladších třídách v tomto období neprobíhá. Pokud si nemůžete v těchto dnech dítě ze školky vyzvednout po obědě (mezi 12 - 13 hod.), může samozřejmě ve školce zůstat až do odpoledne, ale bude spát v jiné třídě.
  • Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě (za dopoledne jsou vším novým velmi unavené).
  • Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti, které ve školce v průběhu adaptačního období nechají až do odpoledne, vyzvedávali co nejdříve - nejlépe hned po 15:15 hod.
  • Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou. Při příchodu se s nimi krátce a jasně rozlučte, popřejte jim fajn den a svůj pobyt dále neprodlužujte. Při vyzvedávání dítěte dostanete informaci, jak se vašemu dítěti ve školce dařilo.
  • Důvěřujte personálu MŠ, že pro vaše dítě dělá vše potřebné, aby prožilo tento čas v bezpečném, podnětném a milém prostředí.

Co nás čeká v září

• 8.9. Třídní schůzky - vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 8.9.2022 od 16:30 hodin. Nejprve se společně s ostatními rodiči sejdeme ve třídě Pejskové, kde základní informace sdělí paní ředitelka a hospodářka, poté se ostatní rozejdou na jednotlivé třídy, kde sdělí další informace třídní učitelky. Prosíme o účast zejména rodiče nově nastupujících dětí (první dítě v MŠ). Prosíme o účast nejlépe 1 rodiče a bez dětí.
  •  22.9. dopoledne: Poníci opět v MŠ - vybíráme 150,- Kč. Pokud máte doma starý chléb či deky/ručníky, přineste je do školky. Podpoříte tím zvířátka z mobilního zvěřince.
  • 22.9. odpoledne: Bramboriáda - od 16:00 na velké zahradě. Zveme všechny rodiče a přátele školy na naši podzimní akci, při níž děti čeká příjemné sportování a kutění a jako drobné občerstvení si můžete za symbolickou částku (úhrada surovin) zakoupit bramborák z naší školní kuchyně. Kdo se zúčastnil v minulých letech, jistě potvrdí, že jsou lahůdkové :-).

Pro další potřebné informace sledujte prosím zejména složku AKTUALITY a složku této třídy. Můžete si také nastavit upozornění na novou zprávu ve svých mobilech v rámci nastavení EDITACE. Mnohým rodičům tak chodí i info o vloženém jídelníčku ŠJ.

S pozdravem,

Gabriela, Kristýna a Světlana