Úvod > Třídy > Tučňáci > třídní akce - září

třídní akce - září

Vážení rodiče,

v letošním školním roce se oproti zvyklostem sejdeme ve třídě s mnohými dětmi, které k nám přecházejí ze zrušené MŠ Jeseniova 98. Třída bude pro nás nezvykle heterogenní (děti 3 - 6 let). Provozně a režimově se budeme snažit po celý rok poskytovat adekvátní výchovu a vzdělávání všem dětem s přihlédnutím k jejich věku a individuálním dovednostem. Zároveň se budeme (ve zcela stejném duchu jako v našich předškolních třídách) věnovat předškolákům, což bude obsahovat předškolní přípravu (v rámci dopoledních činností k povinnému předškolnímu vzdělávání a jazykovou podporu dětí s občanstvím jiným než ČR), dále bude předškolákům nabídnuta předplavecká výuka v bazénu Pražačka (I. skupina pondělky 13 - 14hod., II.skupina úterky 13 - 14hod.), lekce seznamování se s angličtinou (čtvrtky odpoledne). Tyto děti se budou také zúčastňovat doplňkových aktivit, které každým rokem zajišťujeme (programy do školky i výjezdy po Praze). Bude jim také nabídnut výjezd na školu v přírodě (ŠvP Čestice), a to v termínu 1.11. - 9.11.2021 (zařízení MČ Praha 1 u Strakonic, do něhož vyjíždíme pravidelně a rádywww.svp-cestice.cz).

S ohledem na heterogenní věkové složení třídy prosíme rodiče tříletých, nově nastupujících dětí, aby, dle vstupní informace na žádosti o přijetí, ponechaly své děti ve školce pouze dopoledne a po obědě (mezi 12 - 13 hod.) si je nejméně po dobu dvou týdnů odváděli domů. Je mnohaletou zkušeností, že takto nastavený adaptační program je pro malé děti snesitelný a u mnohých je nejlepší osvědčenou variantou, jak si na školku zvykat.

Pro další potřebné informace sledujte prosím zejména složku AKTUALITY a složku této třídy. Můžete si také nastavit upozornění na novou zprávu ve svých mobilech v rámci nastavení EDITACE. Mnohým rodičům tak chodí i info o vloženém jídelníčku ŠJ.

Přejeme vám všem i vašim dětem bezproblémový nástup a pohodové a příjemné dny, které s námi prožijete.

S pozdravem,

Gabriela Hermannová a kolegyně.