Úvod > Třídy > Veverky > Září ve školce

Září ve školce

Vítáme Vás děti v naší třídě Veverek. Budeme se navzájem poznávat, hrát si, vymýšlet třídní pravidla, aby nám bylo ve školce dobře.

Těší se na Vás paní učitelky Jaruška a Zdenička

Děti budou potřebovat (vše prosím podepsat!)
pytel na ramínku na oblečení
přezůvky ideálně bez zavazování a zapínání
náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhoty)
oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny) – není stejné jako oblečení do třídy

Na 1. pololetí vybíráme:
1 balíček papírových kapesníčků (10 ks)

Třídní schůzky KRPŠ
Srdečně zveme rodiče na třídní schůzky, které se budou konat ve čtvrtek 8.9. od 16.30 hodin ve třídě Pejsků a dále pokračovat ve třídě Veverek.

Akce v MŠ

22.9. Poníci v MŠ - vybíráme 150,-Kč (v hotovosti)

22.9.16:00  Bramboriáda – společné setkání rodičů a dětí na školní zahradě

Adaptační program
V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:
Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
V případě nutnosti, můžete zůstat s dítětem do 8:30, kdy se mateřská škola zavírá. Čas strávený s dítětem je postupně zkracován. V této souvislosti doporučujeme poradit se o délce vaší přítomnosti s učitelkami, protože někdy „méně je více“.
Pokud je dítě nejisté nebo pláče, může si přinést s sebou do školky oblíbenou hračku.
Během prvních čtrnácti dní jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto ve Veverkách v tomto období neprobíhá.
Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě. Odpolední spánek a pobyt ve školce je z naší zkušenosti vhodný zejména pro děti, které mají v MŠ sourozence a mohou odpočinek strávit u nich ve třídě.
Děti tráví odpolední odpočinek v jiných třídách. Rodiče, kteří jsou pracovně vytížení, tedy mají možnost své děti nechat ve školce i po obědě.
Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti v průběhu adaptačního období vyzvedávali co nejdříve - po obědě nebo po 15:15 hod.
Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou.