Úvod > Třídy > Veverky > Co nás čeká v září.

Co nás čeká v září.

Děti v MŠ potřebují (vše prosím podepsat!)

• do šatny pytel na ramínku na oblečení
  • přezůvky do MŠ
  • náhradní sadu oblečení pro případ "nehody" (ponožky, tričko, legíny/tepláčky, slipy/kalhoty)
  • oblečení do třídy (lehké tričko, legíny/tepláky)
  • oblečení na ven dle počasí, které se může umazat (zvláštní tepláky/legíny)

Adaptační program

V průběhu prvních čtrnácti dnů probíhá v naší třídě adaptační program. Jeho cílem je pomoci dětem zorientovat se v novém prostředí, seznámit se s dětmi i personálem školky a jejími pravidly. Pro mnoho dětí je pobyt ve školce první situací, kdy jsou na delší dobu odděleni od maminky a tatínka. Aby proces adaptace proběhl pro děti co nejhladčeji, doporučujeme rodičům tato opatření:

• Ráno přivést své dítě včas tak, aby si mohlo pohrát ve třídě. Na svačinu odcházíme v 8:30.
  • Během prvních čtrnácti dní jsou dopoledne u dětí obě třídní učitelky tak, aby byla v citlivém období dětem zajištěna dostatečná individuální péče. Odpolední provoz proto v nejmladších třídách v tomto období neprobíhá.
  • Děti doporučujeme vyzvedávat po obědě. Odpolední spánek je z naší zkušenosti vhodný zejména pro děti, které mají v MŠ sourozence a mohou odpočinek strávit u nich ve třídě.
  • Děti tráví odpolední odpočinek v jiných třídách. Rodiče, kteří jsou pracovně vytížení, tedy mají možnost své děti nechat ve školce i po obědě.
  • Děti vnímají čas jinak než dospělí. Všem rodičům proto doporučujeme, aby si děti v průběhu adaptačního období vyzvedávali co nejdříve - po obědě nebo po 15:15 hod.
  • Děti jsou obecně velmi citlivé na emoční rozpoložení rodičů. Vystupujte tedy před dětmi s pozitivní jistotou, že nástup do školky zvládnou.

Na 1. pololetí vybíráme:

• 10 ks balíčků papírových kapesníčků

Akce v září

7. 9. "Třídní schůzky" od 16:30

• Vážení rodiče, zveme vás na úvodní třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 7.9.2023 od 16:30 hodin. Nejprve se společně s ostatními rodiči sejdeme ve třídě Pejskové, kde základní informace sdělí paní ředitelka, poté se ostatní rozejdou na jednotlivé třídy, kde další informace sdělí třídní učitelky. Prosíme o účast zejména rodiče nově nastupujících dětí (první dítě v MŠ) a dětí předškoláků (informace o školce v přírodě, předškolní přípravě atd.). Prosíme o účast nejlépe 1 rodiče (a je-li to možné, bez dětí - děti, které ten den zůstávají na spaní ve školce si po úvodní hromadné schůzce mohou rodiče převzít ve svých třídách). Těšíme se na setkání. S pozdravem za personál MŠ Pražačka Gabriela Hermannová.

22. 9. "Poníci v MŠ", vybíráme 150Kč

26. 9. "Bramboriáda" od 16:00, akce na školní zahradě pro rodiče a děti navštěvující MŠ