Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pokyny ke karanténě dětí ze třídy Veverky od úterý 18.1.2022

Pokyny ke karanténě dětí ze třídy Veverky od úterý 18.1.2022Vážení rodiče, níže uvádíme pokyny, které zaslala škole pracovnice Hygienické stanice pro děti a dorost Hl.města Prahy. Dětem, které byly ve školce ve třídě Veverky ve dnech 12.1., 13.1. a 14.1.2022 (nebo i jen 1 den z uvedených) jsou uložena karanténní opatření. Do čtvrtka tohoto týdne tedy nemohou přijít do školky. Další přesnější informace by měl stran hygieny obdržet zákonný zástupce dítěte SMS zprávou.Obdržené pokyny od pracovnice Hygienické stanice pro děti a dorost Prahy 3:

"Dobrý den, bylo nám ohlášeno covid-19 pozitivní dítě Vaší mateřské školy – ze třídy Veverky

Po provedeném epidemiologickém šetření sděluji následující: Karanténní opatření v případě výše uvedeného covid-19 pozitivního dítěte se týká osob se kterými bylo v úzkém rizikovém kontaktu bez použití adekvátního ochranného prostředku dýchacích cest (respirátor min. FFP2 bez výdechového ventilku) po dobu min. 5 minut a na vzdálenost kratší než 1,5 m - ve třídě, výuka jazyků, družina, tělocvik, (společná šatna), oběd, apod.: ve dnech: 12.1., 13.1. a 14.01.2022. 

Prosím o vyplnění rizikových kontaktů (dětí i pedagogů) do přiložené tabulky, tak, aby byla riziková osoba uvedena jen jednou podle data posledního kontaktu s covid-19 pozitivním dítětem.

Na základě zaslané tabulky, kterou budeme importovat do e-systému „chytré karantény“ rizikové kontakty obdrží informace o karanténě. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test.

Od tohoto týdne (od 17.01.2022) se karanténní opatření týkají všech osob (neočkovaní, očkovaní i po prodělání onemocnění COVID 2019) jež byli v kontaktu s prokázanou (Laboratorní PCR-T popřípadě i RAT) pozitivní osobou/dítětem na onemocnění COVID 2019.

Pokud by jste potřeboval něco vyjasnit, můžete mě kontaktovat na níže uvedeném emailu.

Děkuji Vám za spolupráci."

Mgr. KRISTÝNA ŠALDOVÁ

ODBORNÝ RADA ODDĚLENÍ HYGIENY OBECNÉ A KOMUNÁLNÍ

Rytířská 12, 110 01  Praha 1

kristyna.saldova@hygpraha.cz 

ID datové schránky: zpqai2i

www.hygpraha.cz

Na děti, které v uvedené dny ve školce nebyly přítomné (třída Veverky, Pejskové) a děti ze třídy Pejskové - přítomné v uvedené dny pouze dopoledne, se uvedená opatření nevztahují a mohou do školky.