Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pokyny ke karanténě dětí ze třídy Sluníčka

Pokyny ke karanténě dětí ze třídy SluníčkaVážení rodiče, níže uvádíme pokyny, které zaslala škole pracovnice Hygienické stanice pro děti a dorost Hl.města Prahy. Dětem, které byly ve školce ve třídě Sluníčka ve dnech 11.11. a 12.11. jsou uložena karanténní opatření. Ve čtvrtek a v pátek tohoto týdne tedy nemohou přijít do školky. Další přesnější informace by měl stran hygieny obdržet zákonný zástupce dítěte SMS zprávou. Pokud získáme další pokyny od hygieny, ihned zveřejníme na webu MŠ (sledujte prosím průběžně složku Aktuality).

"Dobrý den,

bylo nám ohlášeno covid-19 pozitivní dítě z Mateřské školy Pražačka (třída Sluníčka).

Po provedeném epidemiologickém šetření sděluji následující:

Karanténní opatření v případě výše uvedeného covid-19 pozitivního dítěte se bude týkat osob se kterými byl v úzkém rizikovém kontaktu bez ochrany nosu a úst po dobu min. 15 minut na vzdálenost kratší než 1,5 m ve třídě, výuka jazyků, družina, tělocvik, (společná šatna), oběd apod. ve dnech: 11. a 12.11.2021 . 

Na základě ředitelkou školy zaslané vyplněné tabulky, kterou budeme importovat do e-systému „chytré karantény“, rizikové kontakty obdrží informace o karanténě. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test.

Výjimku z karantény mají osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, u kterých uplynula doba izolace, nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Karanténa se nenařídí také osobám, které mají dokončené očkování, tj.  osobám, které byly očkovány proti onemocnění covid-19 a mají vystavený národní certifikát o provedeném očkování, za podmínky, že uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19. V případě výskytu příznaků onemocnění covid-19 v následujících 14 dnech od posledního úzkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou se nařídí podstoupit RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a osobám s pozitivním výsledkem tohoto testu se nařídí izolace.

Dále sděluji, že potvrzení o OČR Hygienická stanice hl. m. Prahy nevydává. O potřebě ošetřování či péče rozhoduje ošetřující lékař osoby, u které je dána potřeba ošetřování nebo péče, a to vystavením Rozhodnutí o potřebě ošetřování (péče) pro nemoc nebo nařízení karantén, viz: https://www.cssz.cz/web/cz/-/osetrovne-po-zahajeni-noveho-skolniho-roku-se-standardne-ridi-zakonem-o-nemocenskem-pojisteni".

Mgr. KRISTÝNA ŠALDOVÁ

ODBORNÝ RADA ODDĚLENÍ HYGIENY OBECNÉ A KOMUNÁLNÍ

 

Rytířská 12, 110 01  Praha 1

kristyna.saldova@hygpraha.cz 

ID datové schránky: zpqai2i

www.hygpraha.cz