Úvod > Aktuality > Provoz MŠ od 4.1. do 6.1.2021 pouze do 13:00 hodin

Provoz MŠ od 4.1. do 6.1.2021 pouze do 13:00 hodin

Vážení rodiče, s prvním pracovním dnem v novém roce musím bohužel všechny z Vás, kteří v týdnu od 4.1.2021 přivedete své děti do MŠ, požádat o jejich vyzvednutí po obědě, tzn. do 13:00 hodin. Provoz mateřské školy bude do středy 6.1.2021 pouze polodenní. Důvodem je několik pozitivně testovaných učitelek i provozních zaměstnankyň školy v posledním prosincovém týdnu, které setrvávají v povinné karanténě. Některé další jdou dnes (v sobotu 2.1.2021) na test, výsledek očekávám zítra. Zajištění celodenního provozu z personálních důvodů nebude možné. O situaci na čtvrtek a pátek budete informováni během středy 6.ledna.

Zároveň bych vám všem ráda sdělila, že v současné značně složité době fungují mateřské školy ve zvlášť obtížných podmínkách.

Jak všichni víme, celá společnost se snaží z pochopitelných důvodů omezit na nejmenší míru shromažďování většího množství lidí, zejména v uzavřených prostorách. Proto mi dovolte Vás požádat o zvážení nutnosti docházky Vašich dětí do mateřské školy, zejména u těch, kteří jsou na rodičovské dovolené nebo z důvodu uzavření podniků či firem jsou doma či z domova pracují.

Výsledné rozhodnutí je pochopitelně na Vás.

Během druhé poloviny prosince mi byl nahlášen pozitivní test u dětí docházejících do MŠ. Tyto děti neměly žádné příznaky. Bezpříznakové pozitivní děti mohou šířit v MŠ nákazu i přes veškerá protiepidemická opatření.

Zodpovědný přístup, pokud to Vaše současná situace umožňuje, by napomohl zajistit provoz mateřské školy v prostředí, kde je alespoň částečně snížena míra rizika přenosu nákazy.

Předem Vám děkuji za pochopení a vstřícnost.        Gabriela Hermannová.