Úvod > Třídy > Tučňáci > Listopad v Tučňácích

Listopad v Tučňácích

Milí rodiče, milé děti,

v listopadu nás ve školce čeká několik akcí. Některé z nich bude potřeba zaplatit (viz níže). Vzhledem k situaci, kdy si přesně nejsme jisti, kdo z dětí se bude moci těchto aktivit zúčastnit, budeme peníze vybírat vždy až v pondělí před danou akcí. V případě, že budete mít zaplaceno a vaše dítě se nezúčastní, peníze převedeme do dalšího měsíce.

Od začátku podzimu se s dětmi staráme o vlastní záhonek v rámci projektu Záhony pro školky. Několikapatrový záhon se nachází u vstupu do kuchyně směrem na velkou zahradu. Zatím jsme zaseli měsíček lékařský a zasadili cibulky bledulí a sazenice jahod. V horkých dnech děti poctivě malé rostlinky zalévaly. Pro děti máme nyní ve třídě připraveny Sešity malého zahradníka, které jsou k projektu připojeny. Rozhodly jsme se dát je dětem k dispozici domů tak, aby mohly pracovat, i když z jakéhokoliv důvodu nemohou být ve školce. Pracovní sešity jsou velmi názorné, s vaší pomocí děti úkoly hravě zvládnou.

V listopadu bychom rády začaly s dětmi nacvičovat program na Vánoční besídku. Ta se sice letos zcela určitě nebude konat v tradiční podobě přímo pod naší střechou, ale máme v plánu natočit video, v němž budou moci děti předvést, co se od září v Tučňácích naučily. Snad se nám podaří alespoň malým dílem přispět k adventní atmosféře.

Přejeme nám všem pevné zdraví a věříme, že se budeme ve školce scházet v co největším počtu.

Jana a Vendula

Akce v listopadu:

4.11.   Zdravotníci v MŠ - ukázka sanitního vozu. Vybíráme 110,- Kč.

18.11. Mobilní planetárium - výukový pořad o vesmíru. Vybíráme 60,- Kč.

25.11. Návštěva dětského divadélka